Schindeleho minerály jsou certifikovány jako zdravotnický prostředek

Dolnorakouský rodinný podnik dosáhl významný status

Radost v malém dolnorakouském rodinném podniku je veliká – od dubna 2017 jsou Schindeleho minerály oficiálně certifikovány jako zdravotnický prostředek. Majitelka, paní Sigrun Kerschus Schindele, je šťastná a s úlevou říká: „Dosažení tohoto stavu není snadné, protože nároky jsou obrovské. Nikdy jsme nepochybovali nad účinky naší kamenné moučky – mnoho pozitivních zpráv od našich zákazníků nás povzbuzovalo.

Základem pro certifikaci byl vědecký výzkum, potvrzující pozitivní účinky přírodní horniny na překyselení a při střevních potížích, navíc je zde dlouhá sbírka působivých jednotlivých případů, které má rodina více než 30 let zdokumentované.

 

Schindele minerály mají celosvětově jedinečné složení

Schindeleho minerály jsou certifikovaný zdravotnický prostředek, který se skládá z jemně mletých minerálů vulkanického původu. Kamenná moučka je pravotočivě magnetická a má unikátní složení obsažených minerálů. Schindeleho minerály jsou přírodním produktem a alternativou při mnoha zdravotních obtížích, resp. doplňkem ke konvenční medicíně.

Účinky kamenné moučky byly objeveny rodinou Schindele. Od roku 1985 ji těží ve vlastním lomu v Dolním Rakousku, rozemletí probíhá ve vlastním mlýně. Minerály jsou dodávány v práškové formě (v plechovkách)) a taky jsou plněny do vegetariánských/veganských kapslí. Minerály se neužívají jen vnitřně, ale také mohou být aplikovány ve formě koupelí, masky, zábalů.

 

Celosvětově jedinečné složení

Hornina nesoucí název „Schindeleho minerály“ je vulkanického původu a vznikla prolomením zemské kůry. Její složení v této formě je světově jedinečné. Obsahuje minerály jako křemík, draslík, železo, vápník, sodík, fosfor ale i kovové stopové prvky jako mangan, zinek, bor, vanad, měď, chrom, kobalt, nikl, titan, niob, molybden, stříbro a selen a další.

Zdroj: Znalecký posudek, Ing.Dr. Erik Mikura , stavební geolog.

Z mineralogického posudku z roku 2015 vyplynulo, že obsah minerálů v této formě a také jemné rozemletí čerstvě vytěžené horniny souvisí s účinky a je raritou. Nejnovější poznatky zároveň ukázaly, že za účinností je adsorpce kamenné moučky. Jednoduše řečeno schopnost navázat na sebe škodlivé látky, např. endotoxiny a mykotoxiny, a odvést z těla pryč.

 

Léčivé horniny

Používání takzvaných léčivých hornin je známo již před novověkem. Ve středověku byly označovány jako Bolus Armenicus. Později byly propagátory užívání Sebastian Knapp „Lehm Pfarrer“ (hlínový pastor), Emanuel Felke a Adolf Just. „Léčivá hornina“ je prášek z různých míst případně složení (jíl, spraš, skála), která se používá pro různé aplikace. Zamíchaná se studenou vodou se „ léčivá hornina“ vypije, nebo je aplikována lokálně - například, jak zábal, obklad, maska na obličej, koupel nebo pro péči o vlasy. Lze je použít u následujících symptomů: Modřiny, podvrtnutí, revmatismus, akné, alergie, svědění pokožky hlavy.

„Léčivé horniny“ se také používají k výplachům úst.

„S minerály můžete odstranit nedostatky, nebo udělat pro sebe něco dobrého“. „ říká Sigrun Kerschus Schindele.

 

Těžba čistě mechanicky podle lunárního kalendáře

Surovina se těží čistě mechanicky (bez trhavin) bagrem a pak podle lunárního kalendáře rozdrcena a rozemleta. Jemně rozemleté minerály (95% pod 90μ), jsou pak přímo ze sila bez přídavku cizích látek plněny do plechovek nebo vegetariánských kapslí. Schindeleho minerály jsou čistě přírodní produkt, proto mohou nastat menší přirozené odchylky ve složení.

 

Jak vše začalo

Na jaře 1981 objevil Robert Schindele senior díky náhodě účinky minerálů.

Při stavbě lesní cesty byl použit k vyštěrkování materiál, který, jak se brzy zjistilo, vynikal zvláštními vlastnostmi. To, co nejdříve zpozoroval na rostlinách, vyzkoušel vědec trpící revmatem sám na sobě. V roce 1986 poskytl rozhovor německému časopisu „Die Welt“. Článek „Wunderpulver - (zázračný prášek)z Rakouska“ vzbudil zájem tisíců lidí, kteří se s ním spojili a chtěli tento prášek. Od té doby se hornina mele podle lunárního kalendáře a prodává do celého světa.

 

Zpět do obchodu